Recenze kapel. Ať už se jedná o živá vystoupení nebo o vydaná alba.

Serj Tankian

25. listopadu 2010 v 5:56 | Pigboss |  Alba
Bývalý zpěvák čtveřice SYSTEM OF A DOWN se rozhodl vydat svoji již v pořadí druhou sólovou placku nesoucí název SERJ TANKIAN - Imperfect Harmonies. Již na předchozím albu se Serža ukázal jako geniální skladatel a zpěvák s obrovským rozsahem, ovšem na Imperfect Harmonies je "bohužel" slyšet mnohem víc. A proč bohužel?? V SOAD se mohl opřít o kulervoucí bustry kytar, ale na posledním CD kytar výrazně ubylo a Serj jaksi vyčnívá. Jeho snaha zpěv všelijak ozvláštnit a přikrášlit se ne vždy jeví jako nejlepší nápad, i když nebyla by pravda, kdybych tvrdil, že všechno je špatně. Najdou se samozřejmě písně zpěvově naprosto geniální, ale v pomalejších písních ... Prostě kdyby na albu nebyly, určitě bych se nezlobil.
Samotnému provedení desky však jinak neni skoro co vytknout. Na CD se objevuje zajimavá kombinace klasiky, jazzu, metalu a popu a musim říct, že to k sobě jde jak ho*no na pr*el (tohle přirovnání jsem dneska slyšel v práci, tak sem ho musel použít :)). Písně převážně symfonické, jsou doplněny samply a výsledek je prostě super. Kdyby Tankian žil o nějakých par let dřiv, byl by bezpochyby i uznávaným básníkem. V jeho písních se prolíná melancholie a pesimismus s živelností tak, jak by to jen málokterý z autorů byl schopen napsat.
O favorita o nejlepší song z alba by se asi poprali Electron a Left Of Center. Tyhle pecky mají (podle mého velice a převelice skromného názoru) potenciál stát se hitovkami. Naopak věci jako Gate 21 bych radši neslyšel.
Každopádně desku bych určitě doporučil všem fans SOAD a vlastně i všem ostatním, protože jako celek je tenhle výlis prostě originální a dobrý.


rating 8/10

1. Disowned Inc.
2. Borders Are
3. Deserving?
4. Beatus
5. Reconstructive Demonstrations
6. Electron
7. Gate 21
8. Yes, It's Genocide
9. Peace Be Revenged
10. Left Of Center
11. Wings Of Summer
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Fero Fero | 25. listopadu 2010 v 16:00 | Reagovat

Bývalý zpěváku čtveřice ( hned první věta :) )

2 Pigboss Pigboss | 26. listopadu 2010 v 0:05 | Reagovat

Tak aspoň ten "zpěváku" je opraven :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama