Recenze kapel. Ať už se jedná o živá vystoupení nebo o vydaná alba.

Van Canto

28. listopadu 2010 v 6:47 | Pigboss |  Alba

Ještě, než začnu s reckou, tak bych chtěl podotknout, že tahle deska sice není úplná novinka, ale hledal jsem na netu něco originálního a mám takový pocit, že jsem to našel. Myslím, že tahle kapela je natolik originální, že za zmínku stojí i její dvě předchozí alba..

Když jsem tuhle kapelu slyšel včera poprvé, tak jsem nevěřil svým uším. Jedná se o šestičlenou metalovou skvadru, kde jediným hudebním nástrojem jsou bicí a zbylý hudební doprovod tvoří jen hlasy členů!! No neni to super?? :) Rozložení v kapele je klasické jako v ostatních bandech. Bicí, dva "hlavní" zpěváci, dva zpěváci "kytaráci" a zpěvák "basák".

Vraťme se k plackám. Jejich prvním počinem byla deska A Storm To Come, kterou vydali kratce po založení kapely. VAN CANTO sice fungovali jen krátce, ale na kvalitě to vůbec není znát. Svižné power metalové CD, kterým si otevřeli dveře k fanouškům, je na světě. Nejdeme zde i skvělý cover od Metallicy, a to "Battery"!! Je sice škoda, že nejpovedenější song z desky je předělávka, ale zase je to opravdu pecka.
Druhá deska Hero je ještě o poznání nabytější. Kapela se také uchýlila k většímu počtu coverů a je třeba říct, že se jich chopila s grácií. Nebála se takových jmen jako např.: Iron Maiden, Nightwish, Manowar nebo Blind Guardian. Van Canto si songy upravili tak, že nejenže jsou poslouchatelné, ale dokonce jsou výborné! Nikdo z metalových velikánů by se za svoji píseň v podání těchto němců nemusel stydět. Nejpovedenější z coverů jsou bezpochyby Fear Of The Dark a The Bard´s Song. Ale Van Canto není jen kapela hrající předělávky. Na desce mají stejný počet coverů a vlastních songů.
Jejich zatím poslední deska Tribe Of Force je příkladem toho, že Van Canto prostě hudbu dělat umí. Na albu se sice pár předělávek objeví, ale jsou převálcovány tvorbou vlastní. I když poslechnout si Rebellion, převzatou od Grave Digger, zazpívanou samotným Chrisem Boltendahlem, je úžasný. Van Canto tentokrát vsadili na vlastní tvorbu a dobře udělali, jinak by možná zapadli do role nechutných vykradačů bez vlastního nápadu. O melodické, romantické a něžné vokály určitě není nouze. Song My Voice, kde se střídá svižné tempo s pomalými romantickými pasážemi je jedním z nejlepších kousků, který jsem od téhle kapely slyšel.

Van Canto si určitě zaslouží pozornost, protože dělají s metalem to, co ještě nikdo před nimi neudělal. Už to není jen Apocalyptica, která začala s něčím novým. Vždy se objeví nějaká kapela, co bude dělat covery známých metalových písní. Ale možná, že příště se nebudou vykrádat jen písně, ale bude se vykrádat i styl Van Canto..


rating   10/10
A Storm To Come

1.Stora Rövardansen

2.King

3.The Mission

4.Lifetime

5.Rain

6.She's Alive

7.I Stand Alone

8.Starlight

9.Battery (Metallica cover)

Hero

1.Speed of Light

2.Kings of Metal (Manowar cover)

3.Pathfinder

4.Wishmaster (Nightwish cover)

5.The Bard's Song (Blind Guardian cover)

6.Quest for Roar

7.Take to the Sky

8.Fear of the Dark (Iron Maiden cover)

9.Hero

Tribe Of Force

1.Lost Forever

2.To Sing a Metal Song

3.One to Ten (feat. Victor Smolski)

4.I Am Human

5.My Voice

6.Rebellion (Grave Digger Cover - feat. Chris Boltendahl)

7.Last Night of the Kings

8.The Tribe of Force

9.Water Fire Heaven Earth

10.Master of Puppets (Metallica cover)

11.Magic Taborea

12.Hearted (feat. Tony Kakko)

13.Frodo's Dream
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama