Recenze kapel. Ať už se jedná o živá vystoupení nebo o vydaná alba.

Prosinec 2010

Kabát

23. prosince 2010 v 21:32 | Pigboss |  Alba

Fans KABÁTů se konečně dočkali a můžou si k Ježíšku přát nový CD Banditi di Praga, který Satan Klaus koupí v nejbližším Tescu. Velice náhodný, komerčně výhodný vydání desky, ale což... Tož deme na to..
Tahle placka se podle mě řadí k těm lepším z Kabátovské sbírky. Neni sice lepší než "Děvky ty to znaj" nebo "Má jí motorovou", ale zato je mnohem lepší než nudný "Dole v dole". Asi nejpřekvapivějším songem je hned song první. Podle něj se i jmenuje deska, a to "Banditi di Praga". Když jsem si song pustil, měl jsem pocit, že poslouchám intro k nějaký písni od Minority Sound. Je to snad poprvé, co Kabáti použili elektroniku a nutno dodat, že častější užití by určitě nebylo na škodu. Další věcí jsou "Matky a závity". Tohle je klasická rádiovka, která bude slyšet milionkrát denně, teda než jí nahradí další z Kabátovic továrny na hity. Třeba hned další "Lady Gag a Rin".

Kruton, Reasons, Terror Incognita

16. prosince 2010 v 9:34 | Pigboss |  Koncerty
KAIN - 1.12.2010

Tuhle recku mám sice napsanou už delší dobu (vyšla mi nějak záhadně na tři A4, takže je lehce zredukovaná), ale nebyl jsem schopen ji dát na web. Asi lenost nebo co.....

Jako prví vystoupila kapela KRUTON, která označuje svůj herní projev jako progressive-experimental. S označením experimental se nedá než souhlasit, protože během prvních třech písní jsem slyšel pět různých stylů. Kapela se nebojí ani akustických kousků, což ukázla hned z kraje večera. Zářným příkladem toho, že Kruton je ve skladbách bez zpěvu silný je balada s názvem "Balada". Pěkný čistý začátek, který se nenásilně mění v melodické Punkovometalové běsnění nadzvedávalo ze židle.Za zmínku určitě stojí i songy jako "Suicidal jazz" a blackovější "Devil".
Jediné co kapele vytknout je jejich statika na pódiu. Věřím, že vzhledem k návštěvnosti nebylo lehké se vyhecovat k pohybu, ale když už chlapci měli na obličejích ty warpainty, čekal bych aspon trochu nasranosti ve výrazu.
Jinak kapela byla výborným otvírákem večera. Kruton umí hrát, a o to de především.