Recenze kapel. Ať už se jedná o živá vystoupení nebo o vydaná alba.

Kruton, Reasons, Terror Incognita

16. prosince 2010 v 9:34 | Pigboss |  Koncerty
KAIN - 1.12.2010

Tuhle recku mám sice napsanou už delší dobu (vyšla mi nějak záhadně na tři A4, takže je lehce zredukovaná), ale nebyl jsem schopen ji dát na web. Asi lenost nebo co.....

Jako prví vystoupila kapela KRUTON, která označuje svůj herní projev jako progressive-experimental. S označením experimental se nedá než souhlasit, protože během prvních třech písní jsem slyšel pět různých stylů. Kapela se nebojí ani akustických kousků, což ukázla hned z kraje večera. Zářným příkladem toho, že Kruton je ve skladbách bez zpěvu silný je balada s názvem "Balada". Pěkný čistý začátek, který se nenásilně mění v melodické Punkovometalové běsnění nadzvedávalo ze židle.Za zmínku určitě stojí i songy jako "Suicidal jazz" a blackovější "Devil".
Jediné co kapele vytknout je jejich statika na pódiu. Věřím, že vzhledem k návštěvnosti nebylo lehké se vyhecovat k pohybu, ale když už chlapci měli na obličejích ty warpainty, čekal bych aspon trochu nasranosti ve výrazu.
Jinak kapela byla výborným otvírákem večera. Kruton umí hrát, a o to de především.


Dalším vystupujícím byla kapela REASONS, o které se mi vzhledem k mému dřívějšímu působení v kapele psalo nezaujatě trošku hůř, ale snad jsem to zvládnul.
No prostě ReasonS RuLeZ! Nechápu, že ještě nemaj Slavíka, smlouvu s Nuclear Blast a nějakou tu hvezdu na chodníku slávy!! Jsou snad všichni hluchý?! Při každém tónu se stupňuje moje erekce a při každém sólu přichází vyvrcholení!!! Jen na ně pomyslim a rosim se... Vrrrrrr....
No dobře no, jsem vlastně řikal nezaujatě...
Kapela se představila v pozměněné sestavě (nová kytara a basa) a řekl bych, že s volbou muzikantů měli Reasons šťastnou ruku. Basista i kytarista pocházejí z kapelky R.A.W, takže byli již sehraní a přinesli do Reasons trochu živelnosti.
Kapela představila svůj obvyklý set, kde nesměli chybět věci jako "Anglická", "Vlkodlak" nebo "Rohatej". Nejen na tyto písně se pod kapelou strhl kotel, který tvořilo přes polovinu návštěvníků akce. Je jen škoda, že návštěvnost byla cca 20 platících.
Reasons předvedli velice slušný rockový nářez, kde jediné co občas pokulhávalo byli bicí, ale vzhledem ke stylu kapely to není nic, za co by se mělo střílet.

No a poslední na řadu přišla kapela mně stylově asi nejbližší, a to TERROR INCOGNITA. Počkat si na tuhle kapelku se určitě vyplatilo. Kdo tak neudělal, ten prohloupil. Terroři hrajou hudbu na kterou v čechách tak často nenarazíte - velice kvalitní thrash v té nejčistší podobě bez zbytečných cingrlátek. Bohužel nemůžu podle koncertu doporučit povedené fláky, a to z prostého důvodu... prostě večer pokročil, v klubu bylo vedro, měl sem pochopitelně žízeň, hasil sem žízeň, zase sem hasil žízeň, atd... No a z tohoto prostého a snadno pochopitelného důvodu si nepametám názvy skladeb a ani si nejsem jistej jestli je frontman k jednotlivým písním zmiňoval. Každopádně song "Deadman walking" je podle mého jedním z nejlepších od této kapelky, o které v budoucnu ještě určitě uslyšíme.

No a k celkovému hodnocení akce. Jak jsem již říkal, tak akci poznamenala asi nejvíc malá návštěvnost, která byla zapříčiněna posranym počasím. Jinak myslim, že velký dík by měly kapely věnovat zvukaři, protože nazvučení bylo luxusní. No a můj dojem z akce je vyjádřen níže...


rating  7/10


 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama